vzadu: uzamykateľná Pefo šatňa, 
stoja sprava: 3. Šaňo Simon, 5. Míra Krumer, 2. Peter Tichý, 1. Peter Gajdoš, rozhodca Vlado Krčmárik, 4. Miro Kriško

ŽILINSKÝ HAMBURG 32 / 9
Žilina, 15. 9. 2006

Prvé dejstvo Dvoj Hamburgu pripadlo na štátny sviatok viacbolestnej pani. Nedalo sa dostať do Žiliny z eN planéty. Preto jej obyvateľ spal u prezidenta. Na Hamburg deň vopred cestuje Petr z Brandýsa, bezmála 500 km vzdialeného a eN z Prievidze vzdialenej 70 km. Chápete to? Na vine je sedem bolestí, alebo presnejšie deň pracovného pokoja.

V story z NMnV, sme pomocou pochodu padlých revolucionárov upozornili  Petra Gajdoša (3:05 - 1.), že od neho očakávame v tejto sezóne ešte aspoň jeden maratón v štvorkilovom rytme. To znamená za 2:48, alebo 4 min./km.
Peter mieri do Ostravy. Na prekvapenie eN udrel celý maratón. Začal v tempe 4:30, končil 4:00, bez viditeľnej známky únavy. Dobré znamenie pre neho a náš AA rebrík. Páčilo sa mu, že v park na Bôriku nie je ľudoprázdny. Našiel si dve mladé slečny, ktoré si vyhrievali svoje pekné kosti na lavičke a bežal pre ne. Ak budú aj v Ostrave také pekné dievky, ako máme na Slovensku, niet pochýb o top výkone.

Vlado Krčmárik, sa napriek svojej fotofóbii, podujal fotografovať. Niečo nafotil, ale bežci bežia "někde v dáli, kde cesty končí". Je to chyba eN, Neukázal mu zoom páčku.
Použili sme preto fotky z Rajca 2006. Vivat Rajec. Peter Tichý ( 3:16 - 2. ) RM neutekal. Bol zranený. Preto sme použili inšpiračné foto z Čadce za 2:32. Vivat KM.
Pefo mnoho dní pred ŽH avizoval, že si príde zabehnúť 30-ku, ktorú by sám doma asi neobehol. Od Senice nebehal. Najprv achilovka, potom stehenný sval z posunutej platničky. Držal sa ako tak v pohybe len vďaka plávaniu a občasnej chôdzi. Platničky mu nedávno šikovné ruky nelekára napravili. Opäť trénuje, opäť behá, opäť plánuje a má z toho radosť.
Absolvoval už pár pretekov a eN nechápe, že tak rýchlo sa mu vracia fazóna. Nedávna hodinovka 3:30/km je veľavravná a nádejná. 30 km bežal s víťazom a potom sa stalo to, čo šokovalo najviac šokovalo jeho samotného. Ale o tom až v eN odstavci.

Šanike Simon ( 3:35 - 3 ) je na Bôriku doma. Rád behá doma rýchlo. Rád začína ešte rýchlejšie. Prvé kilometre s ním nestíhal ani víťaz, ani dvojnásobný olympionik, lebo bolo príjemne chladno. Vtedy je Šaňo na neudržanie.
Po pár kilometroch sa na Bôriku zamračilo, napriek tomu, že na oblohe nebol ani mráčik. Malí snedí fans z neďalekého hniezda prišli zrekognoskovať, čo by sa im hodilo. Zostali zaskočení z prázdnych lavičiek. Sivá Pefova, ale hlavne zamknutá šatňa na štyroch kolesách ich znechutila. Kiež by to stačilo na ich fandenie inému klubu. Ale obávame sa, že ide o nebývalo verný fanklub, ktorého sa tak ľahko nezbavíme.
Trať na Bôriku je veľmi prehľadná. Dájú sa ľahko kontrolovať zmeny tempa súperov. Šanike to vie po rýchlom začiatku majstrovsky využiť. Dáva do behu iba toľko úsilia, koľko je potrebné k udržaniu si pozície, na ktorej beží. Kysuckí Petrovia nie sú jeho súpermi. eN áno a toho si k telu, napriek spomaleniu v závere nepustil.

Pár sekúnd pred štartom. Štyria mušketieri zľava si "richujú" stopky. Ten piaty, Miro eN Kriško ( 3:39 - 4. ), však skúma nové nástenkové horizonty. Pár sekúnd po štarte je štvoro stopiek zapnutých, jedny stoja. Kým sa nástenkový vizionár zorientoval, ubehla minúta. Až potom uviedol 500 korunový Lidl "už tester" do chodu.
Dva mesiace nevedel nájsť hrudný pás s vysielačom, preto "už". Bežal prvý maratón "alles unter kontrol".
Až po 27 km rešpektoval odporúčanie automatického pilota v jeho hlave. Ten určoval pohodové tempo na 137 - 140 bpm. Pred 27 km sa k nemu pripojil Pefo, ktorý mal už odbehnutú plánovanú 30 km dávku a vyklusával.
eN má Pefa rád, ale eN krysa ho po dnešnom dni nenávidí. Pefo sa vyklusáva päť kilovým tempom, ktoré je pre eN tempom usilovným. Tep vyskočil na 150 - 154 bpm. To sa kryse nepáčilo.
Nepáčilo sa jej aj rečnenie výkonnostne nerovnej dvojice. Nevedela sa dočkať, kým sa narušiteľ pohody odpojí. Ale Pefo pokračoval ako v behu, tak v rečnení a predstavte si získal ultramaratónsku akciu. Ultra preto, lebo pri dialógu s eN sa pomýlil v počítaní kôl. Bežal o jedno navyše. Prebehol 43,211 metrov a utvoril si rekord v počte kilometrov za jeden tréning. Gratulujeme. 
O jedno 1016 m kolo navyše bežal aj Peter Gajdoš. Nerovná dvojica ho presvedčila o ich pravde. O kolo navyše bežal aj eN. Má matematickú úchylku. Niekedy počíta, koľko kôl prebehol, inokedy v ktorom kole sa nachádza. To by nevadilo, keby tieto dve metodiky nepoužíval v jednom maratóne. A ani to by nevadilo, keby si pamätal, či posledný údaj už bol, alebo len mal byť.
Šaňo ho predbehol po 13 km o kolo. eN počítal, že ho predbehne aj o druhé, lebo pohodová 137 sa mu ľúbila. Pamätal si dve kolá, ale to či už predbehol, alebo len predbehne nevedel. Keď Šaniho v závere o kolo dobehol, tak 2 - 1 = 1. Veľmi ľahká matematika.
Šaňo je tiež matematik a na rozdiel od eN si pamätá. Rázne presviedčal nepamätajúceho si, nech skončí, že už má maratón odbehnutý. Ale neuspel. Matematik so slabou pamäťou pre istotu odkrúžil kolo navyše, lebo to akciu spochybniť nemôže. Chýbajúce kolo ju zruší na celej čiare.

Časy troch úderníkov sú merané na méte maratónu. Petrovia si merali každé kolo, čas eN odmeral prezident.

Mirek Krumer ( 4:08 - 5 ) nezanevrel na Bôrik. Ani obrovský záujem rómskych fans behu o jeho osobu, či presnejšie osobné veci, ho neodradil. Využil ponuku prezidentského paláca na nocľah a na druhý deň si vyskúša, ako sa uteká na Bôriku bez nočného cestovania.
Začas ostro, ako keby pred 4 dňami nebežal dvojboj Kladno - Cheb. eN ho prvý krát predbehol až na 1/2 M. Ale už vtedy avizoval, že musí spomaliť, lebo palivové kontrolky "jsou krutě rudé".
Podľa jeho rekreačnej teórie ho beh maratónu nabíja energiou. V Kladne a Chebe to potvrdil. Ak zajtra pobeží rýchlejšie, bude jeho teória už verifikovaná.
Mirkovi sa páči modrá čiapka z eXm tak veľmi, že chce ešte jednu. Rozhodol sa prosiť Boh...a, aby mu ju predal.
Ale Boh...k je "velice, ale velice" zaneprázdnený. Pripravuje sa presne po ročnej prestávke opäť utekať maratón. Nadviaže tam, kde pred rokom skončil. Doma na MMM.

Aby sa Boh...k mohol nerušene pripravovať, eN venoval jedinému zahraničnému pretekárovi na ŽH 32 / 9 svoju modrú eXm šiltovku, lebo ju nenosí.

Do štatistiky ŽH pribudli dve postavičky z Kysuckého Nového Mesta, z ktorých je jeden nový víťaz a jeden prvý dvoj, ale aj jedno olympionik. To nás, vyznavačov Hamburgu, veľmi teší.