15. november 2006

Prihlasovanie na maratóny ON LINE si eN nevie vynachváliť. Pohodlné, rýchle, lacné. Ako pre pretekára, tak i pre organizátora. Ale jednu nevýhodu, ako všetko dobré, má. Vnáša do systému chyby, ktorých hľadanie a odstraňovanie je potom nepohodlné, zdĺhavé, drahé. 

Drahé je iba vtedy, ak platí, že čas sú peniaze. U eN platí, že čas je čas a peniaze sú peniaze, čiže je to len nepohodlné a zdĺhavé.

Dnes sme museli takéto riešiť. Vladimír Jakabčin vo výsledkoch z LM kamufloval svoju Slovenskosť skratkou sloganu "I New York" INY. 

Nás to ale ani neprekvapilo, ani nezaskočilo. Pracuje na MZV SR. Má na starosti obranu štátu. Utajovanie má v popise práce. Ale internet je zhovorčivejší, ako maratónske výsledky. Ten nám vytáral o Vladimírovi viac. Napríklad aj to, že je Generálnym riaditeľom sekcie obrannej politiky a medzinárodných vzťahov. Kto neverí, uverí

Musí preto držať oficiálnu líniu štátnej politiky smerom k vonkajšiemu svetu. Nie vždy sa veci darí dotiahnuť do konca tak, ako znel plán ... 

Vladimír Jakabčin zo slovenského ministerstva obrany pripomenul, že SR zaradila svoj kontingent už do prvej rotácie medzinárodných síl v auguste 2003. Ako zdôraznil, slovenské jednotky v roku 2005 zaradili aj do výcvikovej misie NATO a v apríli schválila Národná rada SR ich nový mandát, ktorý im umožňuje odmínovanie na celom území Iraku. "Nemôžeme si dovoliť čakať tak dlho, kým konflikty vo svete zasiahnu aj Slovensko," zhrnul V. Jakabčin dôvod angažovania sa našej krajiny na obnove Iraku.

... ale karavána ide ďalej.

Poďme rýchlo preč od pánskeho huncútstva. Vladimír je náš človek a preto už jeho výkon z LM figuruje v AA SR 06 rebríku. Snáď sme zrušením INY kamufláže vo výsledkoch nevyzradili štátne tajomstvo.

eN musí prestať s vyplakávaním, že nemá v čom utekať. Igora Heleša, tretieho muža na Liptovskom maratóne, donekonečna omieľaný eN maratónkový žalm už nahneval a predstavte si čo urobil. Doniesol plačkovi na Liptov svoje nové maratónky. Ešte ich nemal na nohách, vraj mu ich na LM požičia.
eN musel odmietnuť. Naučil by maratónky Igora utekať veľmi pomaly a tie by potom na nohách pána dobrosrdečného nechceli utekať rýchlo.
To do svojho bežeckého životopisu eN vkladať nemieni. Radšej si kúpi na Perle nové SAUCONY, vraj tam budú lacné.

Vážny problém s neschopnosťou rozlúčiť sa s maratónkami mal Vlado Stopka. NB mu už ledva držali na nohách, ale stále boli ešte "dobré".
Jeho kamaráti použili opačný postup, ako dobrosrdečný Igor. Botky mu jednoducho vzali a vyhodili do smetí. Niekedy býva šoková terapia najúčinnejšia.
Asi ju bude treba použiť aj k tomu, aby sa Vlado už rozkýval a dodal zoznam svojich maratónov. Počet,  potrebný k miestu na rebríku už má. Čo nemá, je chuť ťukať akcie do počítača. 

eN bol so svojimi Fastwitch-ami napriek tomu, že sa veľmi rýchlo derú a trhajú veľmi spokojný. Chce sa s nimi pekne rozlúčiť. 

Preto, verní sloganu:"Kto si hraje, nezlobí," vyhlasujeme 

Majstrovstvá Slovenska v maratóne pre rok 2006

utekanom v botkách SAUCONY.

4. Maratón Perly Karpát

Nedeľa, 19. 11. 2006, Trenčianske Teplice

Že také nemáte? Kúpte si na tvári miesta tak, ako plánuje skrblík eN. Najrýchlejší získa Slávu nesmrteľnú a ak sa podarí prehovoriť hlavného Sauconistu, aj nejakú Saucony "titěrnost".