zľava: Strom na Bôriku, Strom na Bôriku, Strom na Bôriku,
Mesiac na Bôriku a Tma na Bôriku
foto: Pefo a Milá Pani

39. Žilinský Hamburg - Žilina, 10. 12. 2006

Nepekne sa zachovalo počasie k First Lady, ktorá utekala celý Žilinský Hamburg. Nebesá od rána plakali, lebo cítili, že len homohamburgovská Žilinská záležitosť sa čochvíľa zmení na záležitosť heterohamburgovskú. 

Surovo uplakané ráno pokračovalo ešte surovejšou udalosťou tesne pred štartom. Pefo dostal od pauzujúceho eN bojovú úlohu, vyrobiť predštartové foto. 

Napevno zabudovaný statív, ktorý používa fotograf Samo Spúšť, je kompatibilný iba s prístrojom eN. To ale zodpovedného Pefa zaskočť nedokázalo, lebo požiadal okoloidúcu pani o odfotenie skupinky. 

Milá pani ochotne súhlasila. Psíka, ktorého venčila, mala na vodítku. Kým hľadala ten najmajstrovskejší zlatý rez, dorútil sa väčší a aj žiaľ zúrivejší pes. Ten vyvolal nechutnú psiu šarvátku. 

Zľaknutý zostal malý psík, zľaknutá zostala fotografka, zľaknutý zostal Pefo, lebo už videl svoj foťák na zemi a zľaknutí zostali aj ostatní bežci, lebo fakt išlo o psí život. 

Po spacifikovaní narušiteľa sa milá pani opýtala Pefa, či je fotka dobrá. „Je vynikajúca, ďakujeme Vám pani," ubezpečil ju Pefo, hoci vedel, že pani odfotila nič. Pred atakom psieho agresora spúšť nestlačila. Foťák už z ruky nedal. Preto jeho biela lož ožiarila  Bôrikové tmavé nedeľné ráno.

My milej pani tiež ďakujeme. Tma na hornom obrázku, je skopírovaná práve z jej záberu, pri ktorom nestihla stlačiť spúšť. 

Pefo, za cenu posunutia štartu na 8:20, niečo nafotil. eN to zmontoval, posvietil si na aktérov 39. Žilinského Hamburgu a tu je výsledok.

Zľava: Peter Pefo Tichý, Daria First Lady Naziemiec, Šaňo Prezident Simon,
Karel
Presný Budík, RunDr. Mirek Krumer
foto: Pefo

Budeme k Prvej dáme ŽH galantnejší, ako neurvalé počasie. Na javisko dosák, ktoré znamenajú Žilinský Hamburg, sa postavila ženská noha až v jeho 39-tom dejstve. Bola ňou jedna z nôh ktoré si do Žiliny priniesla so sebou Daria Naziemiec ( 4:14 - 1. ). 

Darja sa snažila utekať maratón na Bôriku cez Deň Supervytrvalca. Nedalo sa. Skúsila Ostravu, nepodarilo sa dobehnúť. ŽH prímal aj sa darilo. Pôvodný plán 4:20 splnila s predstihom. 
Kliatba eN, že mu nie je súdené byť svedkom medzníkov Hamburgových dejín trvá. Nevieme, čo darja na svoj výkon povedala, nevieme, ako sa jej bežalo, nevieme či sa ešte do Žiliny, po uplakanej nedeli, niekedy vráti. 
Vieme ale, že Daria má u SZM a. s. DIPLOM. 

Jej muž Leszek, sa na fotku s Naziemčatami pri  našom stolčeku prestri sa nezmestil. Ako jediný Diplomovaný Poliak, má hlavu v oblakoch. Klesne mu, ak dostane Diplom aj Darja, alebo keď si na jediného kliknete. 

To, že Peter Tichý ( 3:26 - 1. ) odbehol po sobotňajšej svižnej, 30 km chôdzi maratón, eN prekvapilo. Pefa to však priam šokovalo. Stále si pridával, až mal nakoniec dosť. Štartovalo sa v daždi. 
„Doma by som nevyšiel ani von," priznal Pefo, ktorý má vybiehanie do dažďa v obľube tak, ako Indovia hovädzie mäso. Plánoval si dať okolo 15 km. Dážď ustal, kúsok si pridal, tu a tam sa k niekomu pripojil, tu a tam zrýchlil a zrazu ho prekvapil cieľ.
Na dne rebríka, sa dejú veci! Vincenta Jendželovského, vytiahol z dna rebríka o dve miesta hore Peter, dobrý syn svojho otca. Až nad nášho olympionika! Druhý nečakaný tréningový maratón, ktorý bol 53-ťou a 10-tou  tohoročnou akciou Pefa, ho inštaloval na pôvodné 61. miesto. 

Po pár týždňovej dovolenke sa červenej lucerny opäť ujala zodpovedná ruka Jožka Liskaja. Môžeme sa v kľude uložiť na zimný spánok, priatelia. Od chrbta nám nehrozí žiadne nebezpečie. Náš Jozef je certifikovaná ostraha záveru viditeľnej časti rebríka SZM.

Čože je to päťdesiatka? Jediný zberač v Česko Slovenskom zberačskom priestore, ktorý máme zrekognoskovaný, si to môže túto zložitú pieseň zaspievať v zberačskej tónine. 

Jediný interprét, ktorý zvládne song bez falošných tónov, je prezident SZM a.s., Šaňo Simon ( 3:50 - 2. ). V roku 2004 odspieval 54 kúskov, toho roku, s ktorým sa ešte nelúčime, ich v jeho interpretácii zaznelo  50, čo bol Šaňov plán. Dnešný maratón bol "zicherkou", lebo sme dlho nevedeli, či sa CyS maratón uskutoční. Už vieme, že áno, je veľký predpoklad, že k 50-ke ešte Šaňo jeden kúsok pridá.
O priebehu prezidentovho behu nevieme nič. Jeho dnešný čas, o štyri minúty lepší, ako včerajší nám napovedá, že opäť úspešne testoval Teóriu rekreačnej relativity.

RunDr. Miroslava Krumera ( 3:50 - 2. ), ktorý za ňu získal doktorát. Nemohol inak, ako bežať rýchlejšie v nedeľu. Osem minút je viac, ako relevantný dôkaz. 
Mirek "padla" nemá. Jeden krok mu ešte chýba k 49-tim klasickým maratónom v roku 2006. 
Ak chce byť Dr. Krumer vyslancom 194X na Ročníkovej kóte Jiřího Březinu, musí ešte absolvovať v roku 2006 jeden maratón. Je veľmi pravdepodobné, že to bude CyS na totožnej Bôrikovej trati, iba s iným organizátorom a posunutým cieľom pred Kaméliu. 
Za ročníky 193X urobil zárez na Ročníkovej kóte, ten, ktorý jej dal meno, Jirko Březina. 39 maratónov, lebo je ročník 1939. 
Mirek to má zložitejšie, je ročník 1949. Mieri o desať poschodí vyššie. Zdá sa, že by tam vystúpiť mohol. Ale ani potom nemá "padla".
Má zálusk na ďalší Český rekord. Prvá stovka maratónov za počet dní. 

Karel Budík ( 4:04 - 2. ), ktorý sa osobne prišiel na Bôrik presvedčiť, či to Mirek s jeho detronizáciou myslí vážne. Odchádzal vraj namrzený, lebo RunDr. Krumer to myslí smrteľne vážne. Kolo ktoré Karlíkovi nadelil, napriek tomu, že bežal maratón aj v sobotu, je dostatočný dôkaz. 

Zapísal eN 10. a 11. decembra 2006