10. jún 2007

Nezvyčajne neskoro, až na poludnie vyrážal eN včera zo svojej planéty za mierečnou adventúrou do Čadce. Že sa bude jednať o adventúru, na ktorú sa tak ľahko nezabúda, mu pošepol svetelný ukazovateľ dátumu, času, ale hlavne teploty vzduchu na autobusovom nádraží.

Oznam pre puntičkárov: Tabuľa je umiestnená v celodennom tieni.

eN autobusom do Čadce necestoval, napriek tomu, že tam je cestovať veľmi jednoduché. Cesta späť je naopak neriešiteľná. Štarty o 15:00 sú pre nemotorizovaných nočnou morou.

Keby Roman Lukačka z Handlovej do Čadce nešiel autom cez Prievidzu a nenalodil eN, asi by bola bez neho. Ale potom by si búchal hlavu o Nástenku, lebo by prišiel by o veci nevídané. Čítajte: 

Vec 1. - Zháňa ju od roku 2000, teda od založenia SZM. Tá vec súvisí s týmto obrázkom:

Takýto pop art taping, chrániaci prsty a nechty praktizuje Paľo Obraz.

Ak sa znalci Nástenkových zvyklostí domnievajú, že eN poplietol farbu mene Paľa, nepoplietol. Paľo je SZM-ák!

Dve mená nám výrazne na rebríku SZM chýbajú. Paľo Obraz a Ondrej Gondáš.

V krátkom čase už bude chýbať iba  Ondrej. Pali doniesol do Čadce svoj zoznam akcií. Veľa maratónov sa mu zatúlalo. Zoznam budeme konzultovať so Sandokanom, ktorý nejaké Paľove maratóny, ale aj ultrabehy má. Doplníme, zavesíme.

Vec 2. - Gabo Kováč, čoby TIGA, ponúkol SZM-ákom zľavu na nákup BO* a "ohozu" značky Mizuno. Ponuku spracujeme a na úvodnú stránku Nástenky zavesíme.

* BO = bežecká obuv. Nástenkový terminus technicus z dielne Juraja Fotula.

eN mal v šatni na sebe triko Moira. Syntetika najhrubšieho zrna. Gabo mal skrinku hneď naproti.

Nedávno v Knihe eN tvrdil, že keď je teplo, behá najradšej v tenkom bavlnenom tričku. Gabo sa v materiáloch vyzná a tvrdil, že bavlna je k pokožke príliš agresívna, keď začína pot v nej zachytený schnúť.

Gabo videl eN v Moire, ale mlčal. Ozval sa až vtedy, keď si eN obliekol pred odchodom zo šatne deravé bavlnené tričko s emblémom školy, kde sa beháva Chodba. Bol z tvrdohlavého sklamaný.

Na štadióne, tesne pred štartom podotkol, že také deravé tričko by od neho nechcela ani jeho stará mama na osievanie múky. Ale eN poslúžilo veľmi dobre. Chladilo a verte, že chladenie bolo viac ako potrebné.

Vec 3. - Prisľúbené peniaze Benefície pre Perlu sú vyzbierané. Milan Vago priniesol do Čadce svoju a poslednú 200-korunáčku.

To, čo sme od začiatku tvrdili, že bez bankových prevodov a poštových poukážok do koruny vyzbierame prisľúbené peniaze, je skutočnosťou. Milan už má Perlovú kartičku.

Pozitívnou energiou nabitá karta Milanovmu boľavému kolenu pomohla, ale "velice" ublížila eN. Trnavák ho opäť vyškolil z behania posledných kilometrov v maratóne. Viac v story.

Zememerač Ing. Kalabus už bol cez Pefa kontaktovaný. Určíme termín a trať Maratónu Perly Karpát dostane k svojim piatym narodeninám Certifikát o správnej dĺžke.

Vďaka ochote priateľov zo Slovenska, ale i z Čiech.

O Petrovi Pefovi Tichom bude v story veľa slov, veď vyhral!

Vec 4. - Mecenáš na vlastné oči eN videný. Veľká škoda, že nie na vlastný eN objektív. Nestáva sa často, aby nezainteresovaný človek, bez toho, že ho niekto vyzve, alebo poprosí, odovzdal bežcovi 1000 Korún Slovenských so slovami, že si váži to, že na Kysucký maratón do Čadce dlhé roky chodí.

Spomínaným mecenášom je pán Jiří Polák. Obdareným mužom je ten, ktorý stojí za Andrejom Hlinkom.

Obrázok, trochu evokuje erotickú show pre dámy, lebo jediné dve fotografie, ktoré eN urobil v nie valnom svetle ( spolu s pop art tapingom Paliho ) sú z plavárne. Preto mužská nahota a znížená kvalita obrazu.

Že ste obdareného podľa mužnej hrude nespoznali? Kliknite na obrázok. Nie len viac uvidíte, ale hlavne sa viac dozviete.

Vec 5. - eN konečne, o päť minút dvanásť odovzdal Diplom za 3100 míľ, ktoré Prānjal prebehol v New Yorku minulý rok. Už v utorok letí do NY opäť, aby sa v nedeľu opäť zahryzol do najdlhšieho, 5000 km dlhého bežeckého koláča na svete. v roku 2006 ho konzumoval 48 dní. V roku 2007 mu dal eN úlohu 47 dní, lebo Sri Chinmoy je o sebaprekonávaní.

Prānjal poňal Čadcu ako tréning. Aby neutekal rýchlo, čo nebude v najbližších týždňoch v Amerike potrebovať, vzal si so sebou fotoaparát a fotil bežcov rovnako, ako na Liptovskom maratóne 2006.

Nie je to jav každodenný, aby Vás oproti bežiaci portrétoval. Preto sú niektorí bežci v galérii na ultrabeh.sk trošku prekvapení, ale evidentne to všetkých pobavilo. Fotky sa objavili príliš neskoro, aby eN začal smoliť story. "Zítra je taky den, slunko mu to včera slíbilo".

Vec 6. - RunDr. Mirek Krumer, CsRek. dostal Diplom od eN expresne rýchlo. Keď sa darí, tak je to ľahké.

Dobre že eN meral cestu
Na Kysuce za mierečným
Hold vzdá
Pefovému Mestu
Až keď v story sa rozreční
To však zajtra nemá foto
Fotoprístroj bol za plotom
Nepreskočil po pěříčko
Bavlnené mokré tričko
Sprdol
Gabo Kováč z Tigy
Nerobil za to intrigy
Ľudu nášmu zľavu núka
Podaná je z Levíc ruka
Do SZM vstúpil
Pali
Akcie sa zatúlali
Niečo našiel niečo stratil
Možno
Sandoš pohľadá Ti
Adventúra silne letná
Ale Perla je kompletná
Ukončil to
Milan Vago
Rázne velil eN STOP ja GO
Videli sme mecenáša
Dobro ktoré nezakáša
Polák Polákom cenený
Závistlivý možno pení
My však vieme zaslúži si
Za chvíľu má tristo tisíc
Nabehaných kilometrov
Kto môže rovnať sa s Petrom
Diplom majú
Mirek Prānjal
Hrdý eN rád sa aj klania
Ešte keby sa mu chcelo
Po foťák ísť hneď za cieľom