9. 8. 2007

Vizionár hľadí do budúcnosti, detektíva zaujíma hlavne minulosť. Huncút život niekedy dej zauzlí tak, že sa v ňom ani divá sviňa nevyzná. Jeho rouzlenie, to je práca pre detektíva.

Jeden inotaj vznikol aj v cieli Non stop behu hrebeňom Nízkych Tatier. 

Poradie dievčat od druhého miesta posunula o jednu priečku dole snová Joanna de Jong z Poľska. Znenazdajky sa zjavila, posunula a zmizla. 

Dievčat nebolo na hrebeni toľko, aby nemali prehľad na ktorom mieste sa nachádzajú. A keby náhodou z vyčerpania prehľad nemali, mal ho Vlasto Kacíř, ktorý na pol plynu cupkal vedľa Justíny Cintulovej. Fotil a s doširoka otvorenými očami priebeh súťaže dievčat sledoval.

Záhadná Joanna jeho oku unikla. To je pre neho tak veľká záhada, že fakty hodil do počítača a poslal nám ich.

Ahoj Miro,                                                      06.08.2007 20:32

Non-stop běh hřebenem Nízkých Tater 2007 už byl jeho účastníky podrobně popsán. Přesto zůstává jedna maličkost, kterou se nepodařilo dotáhnout dokonce. V příloze je příběh o Joanně De Jong, ženě z Polska, která je ve výsledcích ve své kategorii na druhém místě. Na tom není nic podivného. Podivné jsou okolnosti jak se tam ocitla.

K doplnění přílohy posílám ještě fotografie, které jsem bez vědomí autora získal ze stránek Daniela Orálka. Jsou z Porubského dvojmaratonu 2006.

Sám nevím, jestli je dobré celou věc zveřejnit nebo ne. Proto článek posílám tobě, tajemnému eN (jak psali v prvním nebo druhém čísle časopisu RUN - české parodii na běžecký časopis).

Ahoj, Vlastimil Kacíř

eN už podobnú záhadu minulý rok riešil a vyriešil. Škaredé sa na Furči nestalo. Šlo o nedorozumenie, ktoré by šuškací mechanizmus nafúkol do ešte škaredších rozmerov. eN neváhal, do vznikajúcej bubliny pichol a tá spľasla.

Preto vraví, že zverejnenie Vlastovho pátrania správne je a preto to aj urobí. Vlasto sa snaží objasniť to, čomu nerozumie. Ešte správnejšie je, že neobviňuje, len pátra. Veď je policajt.

Z Těšína vyjíždí vlaky
Život rád píše zázraky
S jedným z nich sa borí Vlasto
Kto vie či rozlúskne raz to

Prednosť musí mať nevina
To vieme nie sme zverina
Tá ctí iné prezupmcie