zľava: Pefo, JaRu, Šaňo, Míra, Jiří, eN, Vlado

Žilinský Hamburg 68/29
Žilina, 29. 8. 2007

Len dva dni oddychu si dopriala štvorica zberačov po nedeľnom RCM v v Rychnove nad Kněžnou a už v stredu si behom mierečným na Bôriku uctili SNP. Povstanie si uctili aj dvaja podmiereční bežci a a jeden chodec. A práve trojica nie maratón bežiaca, či chodiaca, sa hýbala najživšie. 

Jano JaRu Ružbarský ( 1:37 - 5. 1/2M ) behal zvlnené tempo. Po pár voľných kolách vždy vkladal jeden rýchly kilometer. Preto má výsledný čas pomalší, ako jeho predošlé štarty. 

Peter Pefo Tichý ( 1:48 - 7. 1/2M ) absolvoval počas ŽH68 posledný vážnejší chodecký tréning pred MS veteránov v Taliansku. 

15 km kráčal vedľa eN. Potom mu ubzikol, lebo začal vkladať rýchlejšie úseky od 200 metrov až po 1 km. eN príliš nevoňalo ani tempo do 15 km. Pod 5 minút na km sa mu rozhodne boľavé telo hnať nežiadalo.

Sledoval vzďaľujúceho sa Pefa a musí skonštatovať, na jeho kroku je badateľné, že sa v poslednom čase venuje chodeckému tréningu častejšie. Kráča oveľa frekvenčnejšie a hlavne má vláčnejší pohyb.

Vedel, že doma by niečo podobné, ako na Bôriku asi neodchodil. Bol trochu v útlme a ŽH ho z neho dostal. Nakopol ho hlavne psychicky. Prebudil iskru v nohách, bol veľmi spokojný.

Do prvej disciplíny na MS ostáva týždeň. Vie, že v tom čase už nejaké veľké trénovanie nepotrebuje. Ak sa Pefovi na MS bude dariť, tak aj s malou pomocou ŽH.

Vlado Krčmárik ( 1:52 - 7. 1/2M ) by určite utekal rýchlejšie, keby ho vyše 10 km nebrzdil eN.

Keď si povedali všetko, čo na srdci mali, začal Vlado utekať živšie a po desiatich okruhoch eN dobehol o kolo.

Neutekal v rifliach, ako sa Vám snaží eN nabulikať obrázkom. Vlado prišiel tradične neskôr a eN ho odfotil až keď mal odbehané a postavil ho na obrázku vedľa seba. Veď je to jeho Žilinský tréner. A keď Žilinský, musí mať Žilinský kukuč. Nezdá sa Vám, že Vlado sa podobá na Slotu?

Šano Simon ( 3:57 - 3. ) je prezident dobrotivý. Ale nemyslite si, že nevie vystrčiť zúbok. Vie a ako. eN sa o tom presvedčil.

Šaňo, ako prezident dobrotivý sa snaží prečítať všetko, čo eN na Nástenku navešia. A práve nekonečná Rajecká story ho donútila zúbok vystrčiť. Rozhodol sa, že za nadprácu vytrestá eN a dá mu trochu nadpráce vyžrať.

Keď eN zostávalo do cieľa ešte pol kola a ruku do ohňa by dal za to, že sa nepomýlil, zo slušnosti zakričal na Šaňa, ako hlavného kontrolóra, koľko ešte. Šaňo odpovedal, že ešte kolo a pol. Zaťal do eN veľmi ostrý zúbok.

Priečiť sa slovám prezidenta SZM protokol nepovoľuje. eN odkrúžil ešte jedno kolo a keď bol pár metrov pred cieľom, Šaňo zakričal, že v cieli už bol.

Vlado K. v SZM zatiaľ nie je. Ten prezidenta nerešpektoval a dôveroval svojmu Forerunnerovi. Mirek Krumer GPSíka nemá, ale ani v SZM nie je, Utekal beh mierečný. eN v SZM je, preto si dal kolo nášup.

443/49. To sú čísla prezidenta po ŽH29. Dlho také nezostanú, lebo len dva dni oddychu a uteká sa Považský maratón. 

Šaňo bol o vyše minútu rýchlejší ako v Rychnove. Ale ešte rýchlejší bol

Mirek Krumer ( 3:54 - 2. ). Na Bôriku testoval dve veci. Či kúpanie sa v kašně na námestí v Rychnove omladzuje a či trenky New Line, ktoré tam vyhral v tombole, majú vplyv na rýchlosť behu.

Buď jedno, alebo druhé, alebo obe testované okolnosti vplývajú kladne na výkon v maratóne, lebo Mirek utekal ŽH68 o 13 minút rýchlejšie ako RCM07.

Problémom však bude zistiť, akou mierou sa na zlepšení podieľa kašna a akou trenky. Ale Míra je RUNDr. a tento vedecký oriešok isto hravo rozlúskne.

Nebyť toho, že si eN behom vedľa kráčajúceho Pefa urobil pred Mírou, omladeným kúpeľom v čarovnej kašně, náskok skoro jedno kolo, mal by s ním v závere problém. Mirek totiž odohral 39-ty kúsok v tomto roku brilantne.

Brilantne utekal aj Jiří Březina ( 4:10 - 4. ). Ten sa oproti RCM zlepšil vo svojom 30-tom tohoročnom maratóne dokonca o 20 minút. Pri pivku v Kamélii Jirko vytiahol opravené a jeho rukou písané výsledky z Rychnova. Po správnom pridelení vekových kategórií sa poradie v nich dramaticky zmenilo.

Jirko je veľký pedant. Máloktorý zberač má vo svojich maratónoch taký prehľad a poriadok, ako on. A to ich už má 433.

Jediný, kto neutekal v porovnaní s RCM rýchlejšie, bol

Miro eN Kriško ( 3:49 - 1. ). Dôvod? V Rychnove bol napriek dvom týždňom nebehania usilovnejší, ako by bolo zdravé.

Bol ešte príliš boľavý. Keď cupital vedľa Pefa, starý pán pri Kamélii ho upozornil, že nekráča podľa pravidiel. Nerozpoznal, že eN sa pokúša o beh, nie chôdzu.

Chôdza či beh, to je jedno. eN natočil na Bôriku v mierečných kusoch už 2 000 000 milióny metrov a jeho číslo zberačské má podobu 241/39.

Zapísal eN 30. 8. 2007