30. 1. 2008 - streda

760.

eN sa až do včerajšej noci nazdával, že vie dobre plávať. Dnes vie, že nevie. Nechýbalo veľa a bol by sa býval utopil.

Väčšinu utopení, keď neberieme do úvahy námorné katastrofy, má na svedomí precenenie síl, v kombinácii s alkoholom. U eN je tento pomer 100% ku 0%. Alkohol nepožil, ale preceňoval, ako pri prechode na euro.

Rozhodol sa, že preloží medzičasy 1. ČBMCM z málo zrozumiteľnej reči 666,666 metrových kôl, do materinskej reči mierečných bežcov, teda 5 kilometrových úsekov. 

Vrhol sa do mora medzičasov, o ktorom sa hovorí, že sa po namočení do neho dá dokázať čokoľvek. Po prvých záberoch zistil, že to nie je pravda. Dôkaz, že utekal v garáži dobre, mu More čísel neposkytlo. 

S vypätím posledných síl a s veľkým oneskorením doplával k druhému brehu. 

Vďaka tomuto heroickému výkonu na pokraji utopenia si môžu samotní účastníci, ostatní bežci, alebo aj ostatní fanúšikovia behu ako takého pozrieť medzičasy.

eN z mora vylovil aj dve perly, ktoré boli hlavným motívom plavby. Sú to Majstri tempa.

Josef Mondek ( 3:02 - 8. / 4. M40 ) si smoly v garáži užil neúrekom. Štvrté miesta v obľube bežci nemajú. Ani časy tesne nad tri hodiny ich k veľkým úsmevom nedonútia. 

Je možné, že Josef sa z 3:02 tešil, lebo beh.cz nám našepkáva, že sa jedná o kvalitný osobák.

A aby sa tešil ešte viac, my mu k nemu pridáme titul Majster rovného tempa. Držať rovnaké tempo v garáži jednoduché nebolo. Napriek tomu sa Josef pomýlil iba o 19 sekúnd v prospech druhej polovice trate.  

Negative split bol v podzemí veľmi vzácny úkaz. Dokazjú to iba tri rozdiely so znamienkom mínus.

Jeden bežal Josef, druhý Luboš Rosenberger ( 3:30 - 32. / 15. M40 ), keď v druhej polovici trate zrýchlil o 90 sekúnd a 

Majstrom zrýchleného tempa v krúžení pod Mercury centrom je vďaka zrýchleniu o 4:53 Petr Dostálek ( 3:10 - 16. / 8. M40 ). 

Za svojim najlepším výkonom z minulého roku, vzhľadom k ročnému obdobie, zaostal Petr len nepatrne, čo je pred sezónou 2008 dobrý signál.

A aby sme mali výšivku na výsledkoch 1. ČBMCM kompletnú, mrkli sme sa, čo urobil s časmi vekový nôž.

František Tík ( 2:51 - 1. / 1. M50 ) vyhral M50 aj celkovo a vyhrá aj po úprave časov vekovým koeficientom. Jeho upravený čas je 2:33:52. 

Na druhé mieste v prepočítavanom poradí figuruje so stratou necelej minúty Jaroslav Kašše ( 2:59 - 5. / 2. M50 ). 

Ondrej Hanzlík ( 2:54 - 2. / 1. M40 ), najlepší M40, utekal pomyselných 2:40:56, čo stačí na tretie miesto v poradí mužov s prihliadnutím na vek.  

Evka Seidlová ( 3:41 - 1. ) napodobnila Františka. Bezmála o hodinu jej vekový koeficient vylepšil je čas na 2:45:43, čo je lepšie o 45 minút v porovnaní s druhou v upravenom poradí.

Pavlína Procházková ( 3:45 - 2. ), druhá žena v cieli je druhou aj po prepočítaní jej výkonu, ktorý sa zmenšil na 3:22:25.

Majstri tempa a veku patria hlavne do Garage story. Budú tam, ale eN najprv musí vykašľať hektolitre slanej vody, ktorá mu zabehla, keď s morom čísel zápasil. To je verzia A. Verzia B je, že stále čakáme na garážové obrázky.

Slaná voda plná čísel
Bojovať s ňou malo zmysel
Riskoval eN vlastný život
Aby to vec vyjasnilo

Plával lebo chcel to lajstro
Ktoré nám mierečných Majstrov
Naveky zadefinuje
Prežil a to lajstro tu je

No trápi sa otázkami
Kam má plávať za fotkami 
Zmordovaný oddychuje