Podchvíľou
ťa nabádam, nekýbluj tie nezmyselné
tieNe do ikôn. Ale ako hroch na steNu!
Nechcel si KamieNko
môj riecť, ako hádzať hrach na steNu?
Nechcel!
To dá rozum, že hroch hádže na steNu hrach. Hovoriť to je zbytočné, ako
tieNe, ktoré vrhajú tvoje mätúce
veršovanky!
Čo je mätúce
na mojej túžbe, pretaveNej do veršov?
Adresát,
básnyk môj nešťastný! AgeNt jej veličeNstva plní zadania na počkanie.
Chcel si aspoň jedeN z víkeNdového dablu, budeš mať iba jedeN,
ak zajtra nezlyháš, ako dnes.
Žeby v tom
malo prsty jej veličeNstvo? To sa mi nechce veriť.
Chce-nechce,
Irán-Irak. Všetko jedno. VeličeNstvo v tom musí mať prsty, ak berieš do
huby jej ageNta!
Prsty v to
nemá čo mať mať! Nebol to jej ageNt. eNeM355/007 bol môj ageNt.
A kde má
akciu teN tvoj chytrý ageNt?
Misia bola
neúspešná, akcia sa nekoná.
Takého
ageNta by som z fleku vyhodil.
Šak som ho.
Do konca roka si chlapec neškrtne.
To si
myslíš, že 008-čkový bude schopnejší?
Neviem. Bol
by som rád, keby bol.
Mám
skvelý nápad! Počúvaj.
Viem aký.
Napadlo to aj mňa, ale nepřítel naslouchá. Dáme o ňom reč, ak sa 008-čke
podarí splniť misiu.
Nebude
na plánovanie neskoro?
Nebude.
Nezmyselný plán je možné zamietnuť kedykoľvek.
Nezmyselné
sú tvoje tieNe, nie môj plán. Naplánujme to teraz!
Ak budeme do
noci plánovať, zaspím aj zajtra a nebude ani teN, aspoň jedeN. Plánovať
sa bude, ak bude akcia 007, z eNeM008-čkovej misie v hrsti.
Keď
nula nula sedmička
jak mydlo vykĺzla z hrsti
Bolo to proti eN srsti
Prázdna zberačská udička
Nič pre v stoji ovácie
Nič k hanbe ani k hrdosti
Preto bez škodoradosti
