29. máj 2007

Takýto pohľad sa naskytol eN, keď vystupoval z automobilu Pefa, ktorý ho viezol po ŽH55 z Bôrika na autobusovú stanicu.

Samozrejme, že sa naskytol aj Pefovi. Ten skonštatoval, že: „Taxikár asi oddychuje," lebo chlapík ležal za taxíkom na žeravom asfalte.

Paľo Šurkala, kamarát eN, je taxikár a niečo takéto by neurobil, lebo dobrý taxikár musí byť vždy v strehu.

Pefo odišiel, lebo stál tam, kde stáť nesmie a eN sa rozhodol preveriť, čo chlapíkovi je. Neskoro. Asi ozajstný taxikár, ktorému vozidlo patrilo, už viedol k miestu dvoch mestských policajtov, ktorí zavolali sanitku, lebo chlapík zjavne žil, ale nekomunikoval s nimi.

eN nečakal, kým prišla sanitka. Musel sa ponáhľať na autobus. Nevie a ani nikdy vedieť nebude, čo chlapíkovi bolo.

Keby bol na Bôriku a utekal maratón, diagnóza by bola jasná: „Ublížil mu beh v teple." Ale chlapík Hamburg neutekal. Vrahom teda nie je záhradník.

Bôrik chlapíkovi určite neublížil a Bôrik Pefovi určite prospieva. Dôkaz nášho tvrdenia je dostatočne veľký. Meria 18 km a 10 metrov, alebo presne jednu hodinu. Peter Tichý vyhral včera hodinovku v Dubnici. V sobotu si na Bôriku dobre došteloval nohy.

1. Pefo 18010 m, 2. Roman Arbet 17941 m, 3. Braňo Arbet 17691 m.

18 kilometrová hodinovka, to je záruka na maratón pod 2:30 a nie iba tesne. Pred Kysuckým maratónom veľmi dobrá správa pre SZM. Žeby si skoro "doma", v Čadci, zopakoval to, čo sa mu darí takiež "skoro doma" v Liptovskom Mikuláši?

eN o Pefovom pláne utekať hodinovku vedel. Chcel o tom písať v story, ale Pefo behá rýchlejšie, ako eN píše. Dobiehať bude po poriadku. Dnes sobotnú Hot story a Setnu story z nedele až po nej.

eN nepátral po príčine
Prečo chlapík k zemi klesol
Vie že beh nebol na vine
Zato Pefo to je mäso
Osobák na rováš ryje